Pro školy

Ústav archeologické památkové péče se také aktivně podílí na vzdělávání žáků základních škol, a to především prostřednictvím edukačních programů pro školy. Ty se konají v Informačním centru keltské kultury na zámku Nižbor vždy od května do června a od září do října. Program je nutný si předem rezervovat, veškeré potřebné informace včetně kontaktů pro rezervaci naleznete na našem vzdělávacím webu Cesty archeologie v sekci Pro školy.

Nabízíme také různě zaměřené interaktivní Dny v pravěku, které žákům oživenou a hravou formou přiblíží život a dovednosti našich prapředků.

Společně s Regionálním muzeem v Českém Krumlově pořádáme vždy v září velkou víkendovou oživenou akci Kupecká osada Krumbenowe. Páteční program je věnován školním skupinám, v případě zájmu nás prosím kontaktujte zde.

ÚAPPSČ dále spolupracuje na vzdělávání s obcí Dobřichov, kde v rámci zde zřízené naučné Stezky Markomanů pořádá občasné komorní akce nejen pro místní školy, ale i pro dospělé obyvatele.

Náš přístup ke vzdělávání, stejně jako kompletní nabídku akcí, najdete v naší Edukační a komunikační strategii.

Máte-li zájem o konkrétní program, konzultaci výuky či návštěvu archeologa v hodinách dějepisu, kontaktujte nás na e-mailové adrese:

alzbeta.bergerova@uappsc.cz.